Profile

nima noshadi

Contact Details

Bio

اطلاعات کلی در مورد شهر تفلیس

همانطور که در ابتدا این مقاله اشاره کردیم تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر در کشور گرجستان است . تلفظ گرجی تفلیس ، Tbilisi  به معنای شهری که دارنده چشمه آب گرم است ، می باشد . این شهر

در قرن پنجم میلادی توسط شاه واختانگ یکم بنا شد و هم اکنون جمعتی بالغ بر دو میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند که بیش از نود و پنج درصد آنها مسیحی و مابقی مسلمان هستند . زبان رسمی مردم این کشور گرجی و واحد پول آنها  لاری گرجی (GEL) است . شهر تفلیس  در حدود سی دقیقه عقب‌تر از ایران است و پرواز های تهران به تفلیس حدود یکساعت و نیم به طول می‌ انجامد .

این شهر در تور گرجستان سفر باتو ، دارای آب و هوای گرم و مرطوب است و زمستان‌هایی نسبتا سرد دارد و بهترین زمان برای سفر به آن فصل بهار و تابستان است .

در شهر تفلیس با آثار باستانی متعددی برخورد خواهید نمود که بخش بزرگی از آن ها را صومعه ها و کلیساها تشکیل می دهند و در کنار بازدید از قلعه ها  ، موزه ها و مکان های فرهنگی نظیر گالری ‌ها و سالن های تئاتر و ... جالب و سرگرم کننده خواهد بود . در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با برخی از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس آشنا کنیم .

در مورد وان بیشتر بخوانید.

کارتلیس ددا یا مجسمه مادر

در ابتدا تندیس زیبای کارتلیس ددا را به شما معرفی می کنیم و این تندیس زیبا و باشکوه به نماد شهر تفلیس تبدیل شده و از تمام نقاط شهر قابل رویت است . این تندیس بیست متر ارتفاع دارد و بر فراز تپه‌ های سولالاکی قرار دارد و بدنه آن تماما از آلومینیوم ساخته شده است . کارتلیس ددا یک زن  گرجی در است که در دست راست خود شمشیر و در دست چپش جامی را نگه داشته است .

این تندیس در سال 1958 میلادی و به مناسبت جشن هزار و پانصد سالگی شکل گیری شهر تفلیس ساخته و نصب گردید .